Adobe a selectat echipa AMPLEXOR Digital Experience pentru a integra programul Adobe Partner Subject Matter Expert (SME) internațional. Programul lansat recent dorește să construiască o comunitate globală de experți Adobe pentru conceperea și revizuirea certificărilor și cursurilor Adobe.

Cererea de candidaturi a fost anunțată anterior anul acesta și se adresează partenerilor Adobe din întreaga lume. Calitatea de membru a programului Adobe Partner SME este revizuită de un comitet Adobe format din arhitecți de examen și manageri ai programelor partenere de soluții într-un mod extrem de restrictiv și competitiv. Programul caută persoane cu experiență practică în domeniul soluțiilor Adobe Experience Cloud, calificare tehnică relevantă și competență în utilizarea tehnologiilor Adobe pentru platformele industriale de top din industrie. Membrii comunității SME au șansa de a colabora cu liderii de produs Adobe, pot obține informații din interior asupra viitoarelor îmbunătățiri ale produselor, își aduc contribuția în domeniu, precum și asupra viitorului ecosistemului Adobe.

„Suntem mândri că doi dintre membri echipei noastre au fost premiați la nivel internațional de Adobe cu titlul Subject Matter Experts”, a spus Damien Dewitte, Vicepreședinte Digital Experience Management la AMPLEXOR. Această recunoaștere, după cum evidențiază Damien, “este un bun exemplu al angajamentului nostru pentru a extinde și a aprofunda expertiza Adobe, maximizând talentul și livrând soluții câștigătoare pentru clienții noștri.”

AMPLEXOR este reprezentată de doi consultanți printre cei opt specialiști recunoscuți ca Adobe Experience Cloud Subject Matter Experts. Cei doi membri ai echipei noastre au făcut parte din echipele care s-au ocupat de primele două proiecte SME începute în luna octombrie a anului trecut – conceperea noului examen AEM Business Practitioner și revizuirea programului de certificare Analytics Architect.

Integrarea în comunitatea Adobe Partner SME reprezintă o oportunitate extraordinară pentru AMPLEXOR nu numai prin faptul că are ocazia de a juca un rol activ în stabilirea standardelor pentru cunoștințele și instruirea Adobe.

Comunitatea Adobe Partner SME (fotografie realizată de Adobe)
Comunitatea Adobe Partner SME (fotografie realizată de Adobe)

Revoluție digitală către excelența bancară

Aflați cum un nou ecosistem digital creat de Adobe a transformat experiența serviciilor bancare.