Historia

Nasza międzynarodowa obecność na ponad 22 rynkach wynika zarówno z rozwoju organicznego, jak i z przejęć.

Od założenia w 1987 r. w Luksemburgu pod nazwą euroscript grupa stała się globalnym dostawcą rozwiązań cyfrowych, pomagając klientom na całym świecie w projektowaniu, budowaniu i prowadzeniu operacji związanych z zarządzaniem treścią o dowolnej wielkości. W ciągu dziesięcioleci współpracowaliśmy z organizacjami publicznymi i prywatnymi, wspierając je w budowaniu struktury, optymalizacji i zabezpieczaniu procesów związanych z treścią.

 • 1970-1987

  Obsługa instytucji europejskich

  euroscript świadczy usługi w zakresie publikacji treści i usługi językowe.
 • 1988-2000

  Grupa rozszerza swoją działalność w sektorze przemysłu wytwórczego i sektorze finansowym

  Ekspansja na rynkach niemieckim i szwajcarskim.
 • 2001-2004

  Przygotowanie do rozszerzenia Unii Europejskiej

  euroscript wchodzi na rynek w Europie Środkowej i Wschodniej: zakłada biura w Polsce, na Łotwie i na Węgrzech.
 • 2005-2007

  euroscript rozszerza swoją działalność na sektor energii i ochrony środowiska, przemysł lotniczy i kosmonautyczny, sektor transportu. Rozwija również działalność w zakresie integracji systemów i usług doradczych

  Przejęcie przedsiębiorstw w Belgii, Niderlandach, Rumunii, Portugalii, Francji, w Indiach i w Kanadzie. Nabycie Eurodoc, Docconsult, Polydok i Delt. Podpisanie umów partnerskich z EMC, PTC i Oracle.
 • 2008-2013

  euroscript wchodzi na rynki w Azji, Ameryce Północnej i Europie Południowej

  Otwarcie biur w Chinach Stanach Zjednoczonych i Hiszpanii.
 • 2014-2015

  euroscript rozszerza swoją ofertę, wprowadzając usługi w zakresie zarządzania treściami cyfrowymi w sektorze nauk medycznych

  Włączenie do struktur firmy kolejnych oddziałów w Chrowacji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Otwarcie biura w Singapurze.
 • styczeń 2014

  euroscript nabywa spółkę Amplexor NV.

  Firma Amplexor od początku działalności zajmowała się dostarczaniem rozwiązań z zakresu systemów zarządzania treścią w przedsiębiorstwie (ECM), a jej głównym obszarem działalności są systemy do zarządzania cyfrowym doświadczeniem i współpracy. W związku z rosnącym znaczeniem usług w zakresie doradztwa i wdrażania technologii zarządzania treścią online w ofercie grupy, przejęcie to jest w pełni zgodne z naszym zamiarem dalszego wzmocnienia naszej oferty w tym obszarze.
 • maj 2014

  INFOTEHNA dołącza do euroscript

  Lider w obszarze rozwoju i dostarczania rozwiązań z zakresu zachowania zgodności regulacyjnej dla sektora nauk medycznych dołącza do spółki euroscript. Najnowocześniejsze produkty INFOTEHNY poszerzyły ofertę grupy o nowe kompleksowe rozwiązania w zakresie zarządzania informacjami, dokumentami i procesami regulowanymi. Zapewnia to grupie unikalną zdolność dostarczania klientom na całym świecie usług i aplikacji z zakresu zarządzania dokumentami, a także usług doradczych, dostosowanych do potrzeb sektora nauk biologicznych.
 • maj 2015

  euroscript przejmuje ForeignExchange Translations (FXT)

  Lider rynku tłumaczeń medycznych. FXT oferuje fachową wiedzę w zakresie usług językowych dla sektora farmaceutycznego i wyrobów medycznych. Jest wyłącznym partnerem organizacji specjalizujących się w produkcji wyrobów medycznych, firm farmaceutycznych i biotechnologicznych na całym świecie. To przejęcie wzmacnia naszą unikalną ofertę dla sektora nauk medycznych, który działa w warunkach stałych globalnych wyzwań.
 • Maj 2015

  AMPLEXOR

  W związku z intensywnym rozwojem naszych możliwości i globalnej obecności zdecyfowaliśmy się połączyć nasze marki – Amplexor, euroscript, Infotehna, i FXTranslations – w jedną markę globalną. Patrząc w przyszłość, wybraliśmy AMPLEXOR. Nazwa grupy AMPLEXOR jest używana publicznie od grudnia 2015 r.