ONZ oficjalnie ogłosił 30 września Dniem Tłumaczeń

2 czerwca 2017

Zgromadzenie Ogólne ONZ potwierdził przyjęcie projektu rezolucji uznającej 30 września za Międzynarodowy Dzień Tłumaczeń. Projekt zatwierdzony w dniu 24 maja potwierdził kluczową rolę zawodowych tłumaczeń w pracach ONZ i promowaniu różnorodności językowej oraz harmonii społecznej.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Białorusi było głównym patronem inicjatywy Międzynarodowego Dnia Tłumaczeń, która zyskała pełne poparcie 27 pozostały krajów jako współinicjatorów. Andriej Dapkunas, stały przedstawiciel Białorusi przy ONZ, powiedział podczas swojej prezentacji otwierającej, że rezolucja jest „wyrazem dużo szerszego i głębszego podejścia niż zwykłe poszanowanie dobrze znanego zawodu”. Podkreślił on: „Rezolucja dotyczy niedocenianej roli języka w życiu naszego społeczeństwa. Mamy poczucie, że zasługuje ona na dalszą dyskusję, obejmującą być może prawną ochronę tłumaczy pracujących w strefach objętych konfliktami i w sytuacjach podwyższonego ryzyka”.

AMPLEXOR zajmuje 9. pozycję wśród  największych  firm świadczących usługi  tłumaczeniowe na świecie i jest czołowym globalnym dostawcą rozwiązań z zakresu zgodności, treści i cyfryzacji. W naszej opinii inicjatywa Międzynarodowego Dnia Tłumacza  stanowi potwierdzenie naszego przekonania, że świat jest w coraz większym stopniu podłączony do sieci, a wszystkie informacje skierowane do globalnych odbiorców powinny być spersonalizowane i dostarczane w preferowanym przez nich języku.

Wierzymy, że określenie strategii tłumaczeń i lokalizacji ma zastosowanie nie tylko w przypadku przedsiębiorstw wielonarodowych, lecz również wszystkich innych przedsiębiorstw dążących do sprzedaży swoich produktów i usług w środowisku o odmiennej kulturze i języku. Dzięki innowacyjnej technologii i ponad 30-letniemu doświadczeniu pomagamy klientom na całym świecie zrozumieć wyzwania związane z globalizacją oraz określić jasny plan działania, jeżeli chodzi o ich strategię lokalizacji i wdrażanie odpowiedniej technologii w celu osiągnięcia globalnych celów rynkowych.

Pozwól nam pomóc Twojemu przedsiębiorstwu w podejmowaniu wyzwań, jakie niesie ze sobą globalizacja.

Już dziś skontaktuj się z naszymi ekspertami!