euroscript zmienia nazwę na AMPLEXOR

9 grudnia 2015

Firma euroscript International ogłosiła dzisiaj zmianę marki dla całej swojej oferty usług i przyjęcie nazwy AMPLEXOR. Za sprawą organicznego rozwoju i przejęcia firm Amplexor NV, INFOTEHNA i ForeignExchange Translations, spółka z dostawcy usług językowych i oraz usług w zakresie zarządzania treścią zmieniła się w wiodącego dostawcę rozwiązań cyfrowych. Nowa nazwa umożliwia spółce uzyskanie lepszej pozycji dla swojej różnorodnej i rozszerzonej oferty usług w ramach długoterminowej strategii rozwoju.

Jeden zespół i jeden cel.

Na przestrzeni lat spółka euroscript stała się czymś więcej niż dostawcą usług językowych oraz usług w zakresie zarządzania treścią. Przejęcie spółki Amplexor NV z Belgii w 2014 r. umożliwiło jej rozwój i wzmocnienie wiedzy fachowej w zakresie zarządzania doświadczeniem cyfrowym, dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i najlepszych praktyk w zakresie systemów zarządzania treścią i strategii marketingu cyfrowego. Z drugiej strony, przejęcie spółki INFOTEHNA i integracja jej rozwiązań w maju 2014 r. stanowiła ważny krok w dziedzinie zgodności regulacyjnej oraz zarządzania treścią i procesami. Spółka euroscript poszła o krok dalej w tym roku, przejmując ForeignExchange Translations, eksperta w zakresie usług językowych w dziedzinie wyrobów medycznych i rynków farmaceutycznych, z solidną globalną bazą klientów.

Obecnie celem spółki jest zdobycie uznania jako dostawca rozwiązań cyfrowych zapewniający globalną zgodność, rozwiązania cyfrowe oraz rozwiązania w zakresie treści pod nazwą AMPLEXOR. Aby zrealizować te ambicje, AMPLEXOR dąży do uzyskania pozycji globalnego dostawcy procesów biznesowych BPaaS (proces biznesowy jako usługa) i stale wzmacnia swój wizerunek globalnego zespołu z jednym celem – który powinien zostać odzwierciedlony przez jedną markę.

Osiągnięcie celu 150 milionów euro

Mark Evenepoel, prezes AMPLEXOR: „Czujemy, że to właściwy czas na zmianę marki. Ostatnie wydarzenia sprawiły, że przemyśleliśmy nasze nowe możliwości, naszą markę i naszą komunikację. Z tego powodu zdecydowaliśmy, że musimy pokazać, kim naprawdę jesteśmy: globalnym zespołem o wyjątkowej wiedzy w dziedzinie technologii oprogramowania, treści i rozwiązań w zakresie zarządzania dokumentami dostosowanymi do procesów przemysłowych i biznesowych. Włączenie tych spółek do strategii globalnej marki pomoże nam dotrzymać kroku naszym największym konkurentom na wszystkich rynkach. W przyszłości naszym celem będzie wzmocnienie obecności w Azji i Ameryce Południowej oraz osiągnięcie celu 150 milionów euro”.

W 2014 r. obroty spółki euroscript International wyniosły 110 milionów euro. Obroty w bieżącym roku zbliżają się do 125 milionów: usługi językowe stanowią 45%, zarządzanie treścią i zarządzanie dokumentacją 29%, a usługi profesjonalne 26% obrotów. AMPLEXOR zatrudnia 1700 osób na 4 kontynentach.

Embracing the future”

AMPLEXOR to nazwa, która już istniała w ofercie marki euroscript. Pochodzi ona od łacińskiego słowa „obejmować” i odzwierciedla wizję oraz podejście spółki. Mark Evenepoel: „Obejmujemy" naszych klientów i naszych partnerów, pomagając im w skutecznej realizacji strategii cyfrowej. Nasze nowe motto "embrace the future" wskazuje, że nasze myśli wybiegają w przyszłość oraz że prowadzimy naszych klientów właśnie w tym kierunku”.